Skuteczne oczyszczanie twarzy za pomocą peelingu medycznego i laserowego

  • 06.08.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Skuteczne oczyszczanie twarzy za pomocą peelingu medycznego i laserowego
Promienna, nieskazitelnie gładka skóra jest wynikiem odpowiednio dobranego systemu pielęgnacji twarzy. Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej pomaga pozbyć się wielu wad, w tym powiększonych porów, trądziku, przebarwień, zmarszczek i zmęczonego wyglądu. Pielęgnacja skóry obejmuje cały szereg procedur mających na celu poprawę jej stanu. Tylko kosmetolog może zdiagnozować, który zabieg przyniesie oczekiwany rezultat. Może to być na przykład peeling medyczny, laserowy peeling twarzy. Zintegrowany system pomoże rozwiązać wiele problemów i ułatwić drogę do zdrowego wyglądu.

Peeling medyczny pokona niedoskonałości skórne

    Peeling medyczny zapewnia równomierne złuszczanie kilku warstw martwych komórek, posiada właściwości przeciwstarzeniowe. Ma kontrolowany wpływ na skórę za pomocą kwaśnych roztworów o różnych stężeniach, powodując uszkodzenie powierzchni lub głębszych warstw skóry, naskórka lub skóry właściwej.

   Reakcją na peeling medyczny jest proces regeneracji uszkodzonej skóry, aktywacja procesów metabolicznych, stymulacja syntezy młodych komórek, włókien kolagenu i elastyny. Oczekiwane efekty procedury to zwężenie porów, likwidacja pigmentacji, wygładzenie zmarszczek, rozstępów, blizn potrądzikowych, efekt liftingu, wygładzenie tekstury, poprawa odcienia i elastyczności skóry, ogólna naturalna odnowa i odmłodzenie.

   Peelingi o silnym działaniu stymulującym na struktury skóry należy do najpopularniejszych i najskuteczniejszych procedur stosowanych w celu ogólnego odmłodzenia skóry i zapobiegania jej starzeniu się, a także do korygowania wielu wad kosmetycznych i dermatologicznych. Poza wymienionymi już problemami stosowany jest przy:

•   Nadmiernym rogowaceniu (pogrubienie warstwy rogowej naskórka)

•   Skórze łojotokowej

•   Trądziku różowatym itp.

Peeling medyczny, jak i inne zabiegi medycyny estetycznej, wykonuje klinika Soft Skin – softskin-clinic.pl.

Laser

W zależności od głębokości efektu na skórze, peelingi medyczne są podzielone na kilka rodzajów

•   Peeling powierzchniowy - wpływa tylko na wierzchnią warstwę skóry, wygładza jej nierówności, nawilża, poprawia cerę, pomaga wyeliminować trądzik. Używane substancje: kwasy owocowe (AHA): glikolowy, salicylowy, kwas pirogronowy, retinoidy itp.

•   Średni peeling - ma wpływ na głębsze warstwy skóry. Jest to bardziej skuteczna procedura, o wiele mniej traumatyczna w porównaniu z głębokimi peelingami. Rezultatem jest wyraźny efekt odmładzający poprzez zwiększenie elastyczności skóry. Procedura służy do eliminacji oznak fotostarzenia i wiotkości skóry, wyraźnych zmarszczek, blizn, trądziku.  Stosowane substancje chemiczne: kwas trichlorooctowy (TCA), kwas salicylowy, roztwory Jessnera.

•   Głęboki peeling to kompleksowa procedura odmładzania skóry i korygowania wyraźnych wad estetycznych: głębokich zmarszczek, zwiotczenia i obwisłości skóry, blizn, pigmentacji związanej z wiekiem itp. Istota zabiegu polega na złuszczeniu powierzchni skóry odpowiednio dobranym kwasem. W procesie gojenia uszkodzony naskórek jest odnawiany, struktury skóry właściwej są aktywnie syntetyzowane. Pod koniec okresu zdrowienia znikają nawet głębokie zmarszczki, blizny, plamy starcze, skóra jest radykalnie odmłodzona.

Laserowy peeling twarzy - laserem Er: Yag Fotona Spectro SP

    Jedną z popularnych metod odmładzania skóry jest laserowy peeling twarzy. Opiera się na wykorzystaniu najnowszej technologii medycznej tzn. zastosowaniu promieniowania świetlnego, które oddziałuje na tkankę i odparowuje ją. Dokładniej: procedura peelingu laserowego polega na oddziaływaniu światła widmowego na skórę i odparowaniu jej górnych warstw keratynowych. Złuszczanie pomaga nie tylko usunąć martwą skórę, ale także ją odbudować. Dzieje się tak dzięki aktywacji procesów regeneracji. Procedura ma znaczące różnice w stosunku do innych rodzajów peelingu. Aby prawidłowo określić potrzebę tego rodzaju peelingu, należy skonsultować się z kosmetologiem.

W zależności od głębokości zabiegu, peeling laserowy twarzy może być:

•   Głęboki

•   Średni

•   Powierzchowny.

   W pierwszym przypadku peeling odbywa się w trybie niefrakcjonowanym. Wiązka lasera nie ma bariery i jest w stanie przeniknąć nawet najdalsze warstwy naskórka. Zastosowanie głębokiego peelingu laserowego przynosi najbardziej namacalny efekt. Ten rodzaj peelingu jest wskazany do pozbywania się blizn potrądzikowych, spłycania zmarszczek, zwężania porów, usunięcia przebarwień skóry.

   Średnie i powierzchowny peeling wykonywany jest frakcyjnie. Laser może złuszczyć tylko górne warstwy keratynowe skóry. Taka procedura jest trochę mniej skuteczna, ale bezpieczniejsza. Osoby poddające się zabiegowi uzyskują wyrównaniu kolorytu skóry, zwężenie porów z uregulowaniem funkcjonowania pracy gruczołów łojowych. Podczas procedury laserowego peelingu twarzy dochodzi do spłycenia zmarszczek. Peeling laserowy twarzy stymuluje produkcję kolagenu w naturalny sposób, ponadto poprawia elastyczność naskórka, powodując bardziej intensywne odmładzanie. Ten zabieg medycyny estetycznej pomaga również wyglądać o kilka lat młodziej i spowalnia proces starzenia.

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: