Pościel dla dzieci - komfortowy i zdrowy sen każdej pociechy

  • 23.07.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Pościel dla dzieci - komfortowy i zdrowy sen każdej pociechy
Zdrowy i spokojny sen to najlepszy sposób na regenerację organizmu, odpoczynek, oraz podniesienie naturalnej odporności. Niesie za sobą szereg rozmaitych, dobroczynnych korzyści dla osób w każdym wieku. W przypadku dzieci, podczas snu wydziela się również hormon wzrostu, co sprawia, że dzieci i młodzież potrzebują go szczególnie dużo. Warto więc zadbać o to, aby stworzyć komfortowe warunki do zasypiania, które znacząco wpłyną na jakość snu. Jak to zrobić? Podstawowym krokiem jest zapewnienie najlepiej dopasowanego łóżeczka. Gdy uporamy się z tym zadaniem, nasuwa się kolejne istotne pytanie. Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Pościel idealna

To zagadnienie, do którego należy podejść kompleksowo. Poszukując odpowiedniej pościeli, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Wśród nich znajdują się: materiał, z którego jest wykonana, rozmiar, sposób wykończenia produktu, wypełnienie. Bogactwo rynkowej oferty może przyprawić o zawrót głowy i dezorientację. W samym tylko sklepie internetowym Posciel.to można wybierać spośród setek kompletów pościeli dla dzieci. Podjęcie decyzji należy więc poprzedzić spokojną i szczegółową analizą wszystkich dostępnych opcji. Podstawą do dalszych poszukiwań jest określenie rozmiaru pościeli. Na tą wytyczną wpływ ma wzrost i wiek dziecka, bowiem wraz ze wzrostem dziecka, zmienia się również rozmiar pościeli. Dla najmniejszych pociech naturalnie najbardziej odpowiedni będzie najmniejszy rodzaj pościeli, przeznaczony dla wózków i kołysek. Kolejne, większe rozmiarowo pościele, rodzice zakupują w miarę potrzeby i z biegiem lat. Oferta sklepowa kształtuje się w następujący sposób:

Pościel dla niemowląt – rozmiar kołdry 56 x 75 cm lub 80 x 100 cm wraz z poduszką 40 x 60 cm

Pościel dla dzieci w wieku przedszkolnym – rozmiar kołdry 100 x 135 cm, poduszka 40 x 60 cm

Pościel dla starszych dzieci – rozmiar kołdry 140 x 200 cm, poduszka 70 x 80 cm.

Kolejne istotne aspekty podczas dokonywania wyboru to to, co znajduje się na zewnątrz i wewnątrz pościeli. Materiały, z których zazwyczaj jest ona wykonana, to:

•   kora

•   flanela

•   batyst

•   satyna

•   perkal

Poduszeczka

Każdy z nich ma nieco inny charakter. Przykładowo, pościel flanelowa będzie miękka w dotyku, a ta z kory – szorstka. Wybierając materiał należy więc sprecyzować, czy kupowana pościel ma służyć przez lata, czy też nie wymagamy od niej tak dużej trwałości, większą wagę przykładając do innych zalet. Jeśli chodzi o wypełnienie, można wyróżnić jego trzy podstawowe rodzaje: pościel syntetyczną, pościel puchową lub z pierzem oraz pościel wełnianą. Ta ostatnia jest bardzo ciepła, mimo tego sprawdzi się również latem dzięki właściwościom wentylacyjnym. Do utrzymania ciepła bardzo dobrze nada się też pościel puchowa, która jest przy tym niezwykle lekka, a co za tym idzie – wygodna dla dzieci. Naturalne wypełnienie pochodzenia zwierzęcego może być jednak problemem w przypadku pociech cierpiących na alergię. Najlepszym wyjściem będzie dla nich pościel z wypełnieniem syntetycznym, która również jest lekka, utrzymuje ciepło, nie zbiera kurzu oraz nie uczula.

Poduszeczka

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka to nie lada wyzwanie. Najmłodsze pociechy docenią lekkie, ciepłe i miękkie pościele. Nieco starsze dzieci dodatkowo ucieszą walory estetyczne pościeli, których różnorodność na rynku pozostawia nam szerokie pole do popisu. Najważniejsze to wybrać tą najbardziej odpowiednią dla potrzeb naszego dziecka i zapewnić mu przez to komfortowy i smaczny sen.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: