Place zabaw dla dzieci pod kontrolą

  • 26.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Place zabaw dla dzieci pod kontrolą

Niegdyś proste huśtawki i piaskownica, dziś kolorowe, drewniane konstrukcje i wymyślne karuzele- właśnie tak z biegiem czasu zmieniały się place zabaw dla dzieci, które nie tracą na zainteresowaniu wraz z pojawianiem się nowych pokoleń. Konstruktorzy placów zabaw obok projektowania zaskakujących form rozrywki dla najmłodszych, poprawiają także kwestię ich bezpieczeństwa. Wszystko po to, by beztroska zabawa dzieci nie była dla nich zagrożeniem.

Wyobraźnia, zabawa, rozwój

Nie ulega wątpliwości, że place zabaw dla dzieci konstruowane są dla rozrywki najmłodszych. Stawiane w pobliżu szkół, osiedli mieszkalnych i boisk sportowych konstrukcje mają zachęcać pociechy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Obok zalet płynących z przebywania na podwórku nie wolno zapomnieć o pozytywnym wpływie zabawy na placach na wyobraźnię dziecka, czy rozwój jego zdolności interpersonalnych i koordynacji ruchowej. Te, dzięki zainteresowaniu pociechy rówieśnikami i kolorowymi urządzeniami w błyskawicznym tempie się zwiększają. Obecnie obok tradycyjnych huśtawek i piaskownic dzieci mają do dyspozycji zjeżdżalnie, karuzele, bujaki, czy konstrukcje linowe.

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet

Konstruktorzy placów zabaw już w fazie projektu dużą wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa dzieci. Proponowane potencjalnym nabywcom urządzenia tworzone są przy użyciu solidnych materiałów, takich jak metal, czy drewno. Na placach zabaw nie może być miejsca dla wystających przedmiotów, prętów i śrub, stąd każdy przyrząd jest starannie wykańczany przez jego konstruktorów. Samo dopuszczenie określonych urządzeń do wykorzystywania na placach zabaw jest ściśle regulowane przez prawo- niezbędne jest uzyskanie odpowiednich atestów i certyfikatów, by zrealizowany projekt udostępnić dzieciom. 

Spotykane kilkadziesiąt lat temu place zabaw dla dzieci przechodzą dynamiczne zmiany. Obok pojawiania się nowych konstrukcji dla najmłodszych projektanci poprawiają kwestię zabezpieczeń i stawiają na solidniejsze materiały. Wszystko po to, by rozrywka szła w parze z bezpieczeństwem.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: