Roczek dziecka - jak uwiecznić ten moment

  • 21.02.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Roczek dziecka - jak uwiecznić ten moment
Roczek - dlaczego jest tak ważny? Jeszcze kilkanaście lat temu celebracja urodzin dzieci była rzadkością. Dlaczego? Z różnych powodów - finansowych, społecznych. Na ogół rodzinnie obchodzono tylko 18te urodziny, które były ważne z tytułu wejścia w pełnoletność, natomiast wszystkie pozostałe były celebrowane wyłącznie w sposób symboliczny. Jednakże z roku na rok zmieniała się mentalność, a także sytuacja materialna. Ludzie lubią się bawić, lubią stwarzać okazje do świętowania dlatego z czasem zaczęto obchodzić każde urodziny dziecka w nieco bardziej oficjalny sposób. Najpierw w gronie rodziny, potem kolegów i koleżanek z przedszkola, ze szkoły i tak dalej, i tak dalej. Pierwsze urodziny, tzw. roczek są już na ogół hucznie celebrowane, nierzadko przyjęcie organizowane jest nawet w lokalu, a przygotowania do tej okazji rozpoczynają się na długo wcześniej.
 
Pierwsze urodziny - pamiątka dla dziecka
Z każdej strony starasz się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tak jak dla jubilata jak i całej rodziny. Albo sama komponujesz menu i dekoracje lub być może wynajmujesz sale. Zapraszasz gości i w miłym towarzystwie spędzacie ten dzien. A co później? (Pomijając kwestie sprzątania i mycia po imprezie, jeśli jest ona w domu:)) Solenizant choć z pewnością imprezą i obecnością gości będzie zachwycony to już następnego dnia nie będzie wiele z tego pamiętał. Warto zatem pomyśleć już wcześniej o pamiątce, jaką możesz stworzyć dla swojego dziecka.
 
Album z okazji pierwszych urodzin dziecka
Jeśli nie chcesz, aby te chwile były uwiecznione jedynie na telefonie i to zdjęciem zrobionym przez niepewne ręce wujka lub ciotki, zapewne pomyślisz o rodzinnej sesji fotograficznej. Coraz więcej rodziców wybiera taka opcje lub być może dostaje taki pakiet w prezencie na roczek. Co wtedy? Musisz mieć na uwadze, że fotograf to profesjonalista. Podchodzi do każdego zlecenia fachowo i zawodowo. Nie musisz martwic się, ze któreś zdjęcie nie wyjdzie - wszystkie które dostaniecie będą majstersztykiem. Jednak Ty musisz zadbać o wasza rodzinne. Eleganckie stroje to podstawa ! Niewątpliwie solenizant jest gwiazdą tego wieczoru dlatego warto zakupić body na roczek dedykowane specjalnie dla Twojego dziecka. Body niemowlęce z napisem "Ale szok Antoś ma już rok" i do tego eleganckie spodnie lub też różowe body dla dziewczynki z imieniem dziecka + tiulowa spódniczka to prawdziwy hit urodzinowy. Nie zapomnijmy również o dodatkach dekoracyjnych podczas sesji, jak np. kolorowe balony z napisem mam już roczek, duży balon w kształcie cyfry 1 lub wystrzałowe konfetti. Choć dziecko może czuć się zmęczone zbyt długo trwającą sesją to warto zrobić pamiątkowe zdjęcia z dziadkami, rodzeństwem czy grupowe ze wszystkimi gośćmi. Będzie to wspaniała pamiątka na długie lata.
 
Przygotowania do roczku
Pamiętajmy, aby nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Warto pomyśleć o potrzebnych ubraniach, dekoracjach na roczek i gadżetach przynajmniej 2 tygodnie wcześniej. Tak aby na spokojnie można było wyszukać produkt, które nam się podobają oraz aby zostały one dostarczone na czas. Sama organizacja przyjęcia jest już wystarczająco stresująca, dlatego nie dokładajmy sobie dodatkowych nerwów jeśli paczka z zamówionymi rzeczami na roczek nie dotarła na czas :) Sesję zdjęciowa malucha zawsze można powtórzyć, a pamiątkowy album stworzyć w wolnym czasie.
Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: