Jak przebiega proces filtracji wody za pomocą odwróconej osmozy?

  • 15.12.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak przebiega proces filtracji wody za pomocą odwróconej osmozy?
Czysta woda prosto z kranu, taka którą można od razu pić bez obaw o zawarte w niej szkodliwe składniki, czy to w ogóle możliwe? Pomimo, że woda która płynie z naszych kranów, jest przebadana, nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

Zawarte w niej związki, mogą być szkodliwe dla naszego organizmu, jeśli jednak zastosujemy specjalistyczne filtry do wody, możemy w prosty i skuteczny sposób oczyścić wodę, dzięki czemu stanie się ona zdatna do picia, nawet prosto z kranu.

Na jakie filtry do wody warto postawić?

Proces odwróconej osmozy- najskuteczniejsza metoda

Odwrócona osmoza to najskuteczniejsza, znana metoda uzdatniania wody. Choć sama nazwa brzmi dość skomplikowanie odwrócona osmoza nie jest aż tak pogmatwanym procesem. Na czym zatem on polega?

Woda pochodząca z wodociągów, pod wpływem ciśnienia przedostaje się do półprzepuszczalnej błony osmotycznej, która działa najprościej mówiąc na zasadzie bardzo drobnego sitka, na tyle drobnego, że przedostają się przez nie jedynie cząsteczki wody, całkowicie zatrzymując znajdujące się w niej uprzednio zanieczyszczenia. Dzięki odwróconej osmozie uzyskujemy wodę krystalicznie czystą, pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń.

Filtry do wody z odwróconą osmozą

Filtry do wody z roku na rok zyskują na popularności, coraz częściej i chętniej montujemy je w swoich domach, czy biurach. Ponadto filtry do wody znajdują zastosowanie również w gastronomii. Odwrócona osmoza dzięki swojej ogromnej skuteczności jest bardzo często stosowana właśnie w filtrach do wody.

Filtry do wody odwróconej osmozy najczęściej stosuje się w szafce pod zlewozmywakiem, dzięki filtrowaniu wody tą metodą, jest ona pozbawiona szkodliwych zanieczyszczeń, rdzy, piasku, metali ciężkich a także wirusów i bakterii.

Zalety ze stosowania filtra do wody odwróconej osmozy

  • po pierwsze woda pochodząca z rur wodociągowych jest pozbawiona szkodliwych zanieczyszczeń w tym wirusów i bakterii
  • po drugie nadaje się do bezpośredniegopicia, prosto z kranu
  • po trzecie jest pozbawiona mętnego zabarwienia oraz chlorowego posmaku
  • po czwarte wzbogaca smak potraw i napoi na bazie wody
  • po piąte chroni sprzęt przed osadzaniem się uciążliwego kamienia, w tym również na bateriach i zlewozmywaku.

Wady filtrów do wody odwrócona osmoza

Oczywiście znajdą się również przeciwnicy tego typu rozwiązań, zarzucając odwróconej osmozie, że tworząc krystalicznie czystą wodę, owszem eliminuje z niej zanieczyszczenia, ale również te dobre składniki mineralne. To niestety prawda, jednak rozwiązaniem tego typu sytuacji będzie zakup filtra do wody odwróconej osmozy, z funkcją mineralizacji wody, dzięki czemu przefiltrowana woda będzie dodatkowo zmineralizowana i tym samym wzbogacona o dobre dla organizmu składniki mineralne. Jest jeszcze jedna wada tego typu systemu filtracji wody, na którą nic nie poradzimy, a mianowicie odrzut wody do kanalizacji. Przy odwróconej osmozie taki odrzut, będzie zawsze miał miejsce, należy o tym pamiętać, decydując się na filtr do wody odwróconej osmozy.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: