Jakie nakrycie głowy dla dziecka wybrać?

  • 21.08.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie nakrycie głowy dla dziecka wybrać?
Okrycie głowy to nieodzowny element garderoby dziecka na lato. Jakie nakrycie głowy dla dziecka będzie najbardziej odpowiednie? Które nakrycie głowy wybrać? Czym się kierować? Oto kilka wskazówek. 

 

W czasie cieplejszych dni, warto skupić się na ochronie przeciwsłonecznej. Dziecko ma jeszcze nie do końca unormowaną termoregulację, dlatego nie potrafi ono jeszcze w taki sposób jak dorośli regulować temperatury ciała. Z tego powodu może dojść do przegrzania. Naukowcy i lekarze zgodnie twierdzą, że przegrzanie jest o wiele bardziej niebezpieczne dla dziecka, niż wychłodzenie ciała. Gdy dziecko, podczas upałów, jest zbyt długo wystawione na słońce, może dojść do odwodnienia bądź udaru. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby chronić dziecko przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.  

Jaki rodzaj nakrycia głowy dla dziecka wybrać? 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów czapek i nakryć głowy dla dzieci. Który typ czapki więc wybrać? Właściwa, co do pory roku, czapka dla dziecka powinna znaleźć się w każdej małej garderobie. Czapki dziecięce to bowiem nieodłączny element w szafie malucha. Czapka zimowa dla noworodka powinna być również w garderobie każdego malucha.

Tekstylne czapki dla niemowląt  

Są zazwyczaj wykonane z gładkiej i miękkiej w dotyku bawełny. Ich zadaniem jest ochrona głowy dziecka przed słońcem. Na lato najczęściej poleca się czapki w jasnych odcieniach. Występują czapki zimowe dla noworodka. 

Ażurowe czapeczki 

Czapki ażurowe są głównie elementem dekoracyjnym. Są polecane szczególnie dla niemowląt i małych dzieci.  

Czapki z daszkiem 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli czapek z daszkiem. Czym się różnią od modeli dla dorosłych? Część, która obejmuje głowę jest większa - niektóre modele zasłaniają bowiem nawet uszy malucha. Czapki tego typu są wiązane pod brodą, co umożliwia bezpieczną zabawę malucha.  

Kapelusze z materiału 

Tego typu nakrycia głowy znajdą zastosowanie głównie u dzieci starszych – w wieku kilku lat. Na rynku z łatwością znaleźć można modele zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Gładkie, wzorzyste, w stonowanych barwach czy też w jaskrawych kolorach? Model ma znaczenie. Latem bowiem lepiej stawiać na jasne barwy. W sprzedaży znaleźć można modele wykonane z bawełny, lnu czy innych, lekkich i przewiewnych tkanin. Tego typu nakrycia głoey bardzo dobrze chronią przed słońcem, zarówno głowę, jak i oczy.  

Słomiane kapelusze 

Nakrycia tego typu to letnia klasyka. Nie są one oczywiście zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Na rynku znajdziesz kapelusze słomkowe, z rafii czy z innych materiałów, imitujących słomę. Mogą je nosić zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.  

Chustki na głowę 

Ten typ nakrycia głowy jest chyba najpopularniejszy wśród dzieci. Chustka na głowę sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy pod ręką nie mamy akurat kapelusza czy czapeczki, ale gdy słońce jest na tyle uciążliwe, że należy ochronić skórę głowy malucha.  

Grupa Tipmedia
Podziel się: