Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co wybrać?

  • 15.02.2019, 13:23 (aktualizacja 15.02.2019, 14:09)
  • Materiał partnera
Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co wybrać?
Kochający rodzic zawsze zastanawia się – jak zapewnić bezpieczeństwo i spokojną przyszłość swojemu dziecku. Może zrobić to przez zakup polisy na życie dla dziecka – ma wtedy kilka możliwości.

Taki krok może zapewnić nie tylko ochronę na sytuację wypadków, chorób lub pobytu w szpitalu, lecz również zapewnić środki finansowe na start w dorosłe życie. O tym, jak zrobić to dobrze – podpowiemy poniżej.

Ubezpieczenie NNW – nie tylko w szkole

Jednym z ubezpieczeń, jakie możemy zakupić z myślą o naszym dziecku – to ubezpieczenie NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. „Przecież nasze dziecko ma już NNW w szkole” – taka myśl może od razu przyjść do głowy, jednak tutaj nie ważne jest to „czy” dziecko posiada polisę, lecz „jaka” ona jest.

Placówki szkolne muszą zapewnić naszym dzieciom możliwość nabycia ubezpieczenia NNW – jednak nie jest to łatwy temat, ponieważ do zwykłej szkoły najczęściej uczęszcza minimum kilkaset dzieci. Każde z nich pochodzi z rodziny o innym statusie zarobkowym. Szkolne ubezpieczenie musi uwzględniać również te dzieci, których rodzice nie są tak dobrze sytuowani jak pozostali. W związku z tym szkoły najczęściej wybieraną tanie oferty ubezpieczeniowe – nieduży koszt umożliwi wszystkim rodzicom zakupienie ubezpieczenia.

Czy sprawdziliśmy jednak taką ofertę? Zazwyczaj nie. Sprawdźmy zatem jaką polisa ma sumę ubezpieczenia i zakres ochrony. Może bowiem okazać się, że inne towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają lepszą ochronę w niewiele większej cenie.

Nasze dziecko powinno posiadać ochronę:

  • całodobową przez cały rok;
  • bez względu na miejsce pobytu;
  • od wypadków;
  • na wypadek pogryzienia przez zwierzęta lub ukąszenia owadów;
  • od poważnych chorób;
  • od pobytu w szpitalu;
  • od wstrząśnienia mózgu;
  • od złamania kości.

Im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzemy dla naszego dziecka – tym większe odszkodowanie otrzyma, gdy jedna z objętych ochroną sytuacji zaistnieje. Dobrze zatem zwracać uwagę jak wysoka jest suma ubezpieczenia.

Placówki szkolne oferują zwykle oferty na sumę ubezpieczenia rzędu 10 000 – 20 000 zł. W przypadku, gdy sami wybieramy ubezpieczenie dla dziecka – możemy swobodnie wybrać większą sumę. Składkę również zapłacimy jednorazowo – dzięki czemu koszt ubezpieczenia nie będzie zbyt wysoki.

 

Polisa posagowa – mała fortuna na urodziny

Możemy również zabezpieczyć przyszłość naszego dziecka – bez względu na wiek – może mieć ono w chwili zakupu ubezpieczenia zarówno 1 rok, jak i 18 lat. Taka polisa może trwać maksymalnie do 25 roku życia.

Jest to forma oszczędzania na przyszłość – składka, którą zobowiązujemy się regularnie płacić, zapewnia dziecku ochronę na wypadek naszej śmierci, gwarantując mu wówczas wypłatę renty na czas nauki, jak również jest odkładana na specjalne konto, dzięki czemu zostaje wypłacona w określonym przez rodzica momencie, np. właśnie po ukończeniu 25 roku życia.

Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy nasza sytuacja finansowa za 10 czy 20 lat będzie równie dobra jak dzisiaj – w życiu spotkać nas mogą problemy zdrowotne, kłopoty z pracą oraz wiele innych, które poważnie utrudnią nam wsparcie dzieci w ich pierwszych dorosłych decyzjach. Taka polisa pozwoli nam uzbierać środki, które dziecko będzie mogło przeznaczyć na dowolny cel – opłacenie studiów, zakup mieszkania czy samochodu. Gdy nasze dziecko osiągnie pełnoletność – być może nie będziemy w stanie wesprzeć go finansowo.

Polisa posagowa jest ważna również z tego powodu, że gdyby coś nam się stało i nagle nas zabrakło – dziecko otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe w postaci renty. To również bardzo ważne, ponieważ pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom życia, jak i spokojnie kontynuować naukę.

Jeśli interesuje nas taka opcja, to znajdziemy dobre ubezpieczenie na życie na www.rankingubezpieczennazycie.pl (https://www.rankingubezpieczennazycie.pl).

 

Polisa rodzinna – dołączenie dziecka do ochrony

Inną opcją jest ubezpieczenie dla całej rodziny czyli polisa rodzinna. W ramach tego ubezpieczenia możemy ubezpieczyć małe dzieci, rodziców, teściów czy współmałżonka z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dla każdego z nich. To wszystko w ramach jednej składki. Jest to zatem spore ułatwienie, szczególnie dla tych rodzin, w których trzeba ubezpieczyć kilkoro dzieci.

Kłopot może sprawiać obliczenie składki przy tak różnych produktach, jednak w tej sytuacji z pewnością pomoże nam kalkulator ubezpieczeń na życie (oblicz koszt ubezpieczenia np. w https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html), który policzy wszystko za nas.

Ważne jest, byśmy nie odkładali decyzji na później – im wcześniej zainwestujemy w ochronę dla naszego dziecka, tym lepiej.

 

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe