Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
sobota, 3 maja 2025 04:54
Reklama
Reklama

Łuszczyca skóry głowy – zwalcz ją

Łuszczyca skóry głowy może być uciążliwą dolegliwością, ma charakter przewlekły z okresami remisji i zaostrzeń. Najbardziej charakterystycznym objawem są łuszczące się płaty skóry, a pod nimi znajduje się zaczerwieniona tkanka. Niezbędny okazuje się zarówno stały kontakt z dermatologiem, jak i odpowiednio dobrana pielęgnacja.
  • 04.01.2025 07:00
  • Autor: Verdelove
Łuszczyca skóry głowy – zwalcz ją

Łuszczyca skóry głowy – czym jest taka dermatoza?

Łuszczyca skóry głowy nie jest zakaźna, ale ma przewlekły charakter zapalny, związany z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Jest to zaburzenie autoimmunologicznych, co oznacza, że organizm atakuje własne komórki skóry, uznając je za szkodliwe albo obce. Choroba jest uwarunkowana genetycznie. Dodatkowy wpływ mają również czynniki środowiskowe: infekcje i niektóre leki, menopauza, ciąża, poród, stres oraz używki. 

Czy łuszczyca skóry głowy ma wpływ na życie?

Objawy łuszczycy skóry głowy mogą być naprawdę uciążliwe. Występuje między innymi pieczenie, swędzenie, ból, co wyzwala w chorym rozdrażnienie, gniew, a nawet agresję. Chory na łuszczycę może się często drapać, dodatkowo proces usuwania łusek powoduje wypadanie włosów. Nieprzyjemny widok zmian skórnych sprawia, że chory dotknięty tą przypadłością czuje się nieatrakcyjny, przez co unika kontaktów społecznych, doznaje depresji oraz lęków.

Łuszczyca skóry głowy – jak ją leczyć i na co uważać?

Łuszczyca skóry głowy wymaga regularnych wizyt u dermatologa, który ustala z pacjentem sposób leczenia, a są to leki: miejscowe, ogólne, a nawet terapia skojarzona. Należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń specjalisty. Niezbędna jest również pielęgnacja profesjonalnymi dermokosmetykami z przeznaczeniem do walki z tą dermatozą. Czytaj więcej: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/luszczya-skory-glowy-jak-sobie-z-nia-radzic,1605006784.html 

To nie wszystko, choroba wymaga od pacjenta zrezygnowania z picia alkoholu oraz palenia tytoniu, konieczna jest także właściwa dieta. Zmiany może nasilić zastosowanie pewnej grypy leków, typu niesteroidowe leki przeciwzapalne czy cymetydyna. Ponadto silnym wyzwalaczem jest stres, dlatego trzeba wiedzieć, jak można sobie z nim radzić. Chory musi bardzo uważać na wiele czynników, które wyzwalają objawy i nauczyć się żyć z tą dermatozą.  Jednak, gdy przychodzą okresy remisji choroby, należy uczynić starania, by utrzymać ten stan jak najdłużej.

Czy łuszczyca skóry głowy może być pomylona z inną dermatozą? Z czym się wiąże niewłaściwe leczenie lub jego brak?

Łuszczyca skóry głowy jest dość charakterystyczna, na głowie widać wyraźnie odgraniczone, czerwone plamy albo tarczki, pokryte srebrzystymi łuskami, które mogą wychodzić poza owłosioną skórę głowy. Jednak łatwo można ją pomylić z atopowym zapaleniem skóry (tzw. AZS) lub grzybicą. Tylko dobry dermatolog jest w stanie rozpoznać tę dermatozę i prowadzić właściwe leczenie. To bardzo ważne! Skutkiem nieleczonej łuszczycy może być choroba Leśniowskiego-Crohna, reumatoidalne zapalenie stawów (tzw. RZS), a nawet erytrodermia. 

Jak zadbać o skórę głowy z łuszczycą, by poczuć ulgę i pozbyć się objawów choroby?

Zbawienny wpływ ma właściwa pielęgnacja, dzięki niej można zminimalizować nawet bardzo uciążliwe objawy choroby. Co to jednak znaczy właściwa pielęgnacja? Trzeba stosować specjalistyczne, silnie nawilżające, przeciwgrzybicze, antybakteryjne, preparaty do skóry i włosów, w różnych formach. Sam szampon to za mało, potrzeby jest też płyn, odżywka czy emulsja. Istotne jest złuszczanie martwego naskórka, ale też odbudowa bariery ochronnej skóry.

Łuszczyca skóry głowy – składniki niwelujące objawy choroby

Okazuje się, że odpowiednio dobrane naturalne składniki aktywne we właściwych proporcjach są w stanie znacznie zregenerować i ukoić objawy dermatozy, np.:

  • Pirokton olaminy – reguluje pracę gruczołów łojowych, działa przeciwbakteryjnie, ochronnie, regeneruje uszkodzoną skórę, przywracając jej właściwe pH.

  • Ichtiol – łagodzi stany zapalne, likwiduje odczucie świądu, redukuje łuszczenie skóry.

  • Masło shea – działa antyoksydacyjnie, pobudza skórę do produkcji kolagenu.

  • Arginina – naturalny aminokwas, wspiera procesy naprawcze, działa głęboko w skórze, stymuluje pracę układu krwionośnego.

  • Kwas salicylowy – likwiduje stany zapalne, pomaga usunąć martwy naskórek, oczyszcza skórę, nie narusza przy tym jej warstwy hydrolipidowej, szybko zabija grzyby oraz pasożyty.

  • Sól Epson – oczyszcza, odkaża, zabija grzyby, szybko regeneruje i goi rany, wspomaga złuszczanie martwego naskórka. Co bardzo ważne stymuluje cebulki włosowe do wzrostu nowych kosmyków.

  • Ekstrakt z wierzby białej – działa przeciwzapalnie, zabija bakterie, odkaża.

  • Niacynamid – uelastycznia skórę, koi stany zapalne, wyrównuje nadmierne łuszczenie.

  • Ekstrakt z dziegcia brzozowego – likwiduje infekcje skórne, zabija pasożyty i grzyby, ogranicza nadmierne łuszczenie skóry.

  • Ekstrakt z wierzbówki kiprzycy – regeneruje, pomaga goić ran.

  • Mocznik – zmiękcza jak również wygładza, skórę oraz włosy, świetnie regeneruje naskórek, ogranicza świąd.

Remedium na łuszczycę skóry głowy to zestaw profesjonalnych dermokosmetyków Psorisel od Verdelove

Zestaw Psorisel pomoże Ci wyciszyć wszystkie możliwe objawy łuszczycy. Dzięki czemu w końcu poczujesz ulgę. Odpowiednio dobrana formuła substancji aktywnych sprawia, że skóra odzyskuje swoją utraconą kondycję:

  • Szampon na łuszczycę Psorisel – zawiera np. dziegieć brzozowy, ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, ekstrakt z wierzby białej, dlatego gruntownie oczyszcza skórę głowy, ograniczać łuszczenie oraz świąd.

  • Emulsja na noc Psorisel – bogata w ichtiol, mocznik i pirokton olaminy tworzy na skórze odżywczy opatrunek, działa przeciwhistaminowo, ogranicza uciążliwe swędzenie czy pieczenie, szybko regeneruje.

  • Płyn do skóry głowy Psorisel – ma w sobie dużo kwasów oraz olejów roślinnych, np. kwas salicylowy, olej konopny, jak również bisabolol oraz sól Epson, więc zabija grzyby, złuszcza martwy naskórek, ponadto redukuje łuski, wygładza skórę, odżywia cebulki i wspomaga porost nowych włosów. 

Czym się wyróżniają dermokosmetyki Psorisel?

 Zestaw jest wart Twojej uwagi, gdyż:

  • Wspomaga kondycję chorego naskórka.

  • Preparaty mają unikatowe składy, bazują na specjalnie dobranych naturalnych składnikach aktywnych, by koić łuszczycową skórę głowy. 

  • Zestaw Seborh      nadaje się do stosowania przy nadwrażliwości czy alergii.

  • Preparaty możesz używać długotrwale, co pomoże utrzymać skórę długo w okresie remisji.

  • Skład został opracowana w ścisłej współpracy z dermatologami.

  • Zestaw odżywia i regeneruje skórę, likwidując wszystkie objawy choroby, co zostało potwierdzone przez niezależne badania aplikacyjne.

Zobacz wszystkie kosmetyki z tej serii: 

Podsumowanie

Nie da się pozbyć łuszczycy, ale odpowiednio leczona i pielęgnowana skóra może długo utrzymywać się w stanie remisji. Warto zatem być pod okiem lekarza, przestrzegać jego zaleceń oraz pamiętać o zastosowaniu dermokosmetyków specjalnie z przeznaczeniem do walki z łuszczycą.

Materiał partnera


ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement